- Home
- Про збірник
Про збірник
Збірник наукових праць
Заснований 1999 р.
ISSN 2520-6397 (print), ISSN 2520-6400 (online)
Постановою Президії ДАК України № №1-05/7 від 09.06.1999 р. (перереєстрація від 21.12.2015 р., Наказ МОН №1328) збірник внесено до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.
Свідоцтво про державну реєстрацію: КВ № 16155-4627Р від 11.12.2009 р.
Фахова реєстрація: Включено до Переліку наукових фахових видань України, категорія «Б» (Наказ Міністерства освіти та науки України № 157 від 09.02.2021 р.)
Галузь науки: філологічні науки (мовознавство)
Періодичність: тричі на рік
Мови видання: українська, англійська.
Засновник: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Cайт журналу: http://mova.knu.ua/
Збірник наукових праць “Мовні і концептуальні картини світу» індексується у:
1. Crossref
2. Index Copernicus
3. ERIH PLUS
4. ResearchBib
5. Наукова бібліотека імені М. Максимовича
6. Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського
7. UlrichsWEB
ГАЛУЗЬ ТА ПРОБЛЕМАТИКА
У виданні публікуються наукові статті (рецензії) з актуальних проблем сучасного мовознавства і перекладознавства.
Видання розраховано на фахівців у галузях лінгвістики, перекладознавства, викладачів, докторантів, аспірантів, студентів.
ПОЛІТИКА ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ
Редакційна колегія дотримується принципу відкритого доступу до результатів досліджень, сприяючи вільному поширенню наукової інформації та глобального обміну знаннями. Видання розміщено у вільному доступі та є безкоштовним для користувача, який може вільно читати, завантажувати, копіювати та розповсюджувати його з науковою та навчальною метою та з обов’язковим зазначенням авторства.
Збірник дотримується стандартів І4ОС для відкритих посилань.
Редакційна етика
Редакційна колегія у своїй діяльності дотримується рекомендацій Комітетів з етики публікацій: COPE і PERK, норм Цивільного кодексу України, Закону України «Про авторське право і суміжні права», Закону України «Про освіту», етичних принципів, які містяться у Статуті Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Етичному кодексі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема щодо рівності всіх статей і авторів для відповідального редактора, редколегії та рецензентів; конфіденційності; оригінальності пропонованого матеріалу та виявлення плагіату; конфліктів інтересів.
Редакційна колегія залишає за собою право відхиляти матеріали, які не відповідають стандартам Міністерства освіти і науки України, а також вимогам до публікацій у наукових періодичних виданнях, зареєстрованих у міжнародних наукометричних базах даних.
Збірник перевіряє статті (рецензії) на плагіат за допомогою сервісів Unicheck
(unicheck.com), Plagiarism Detector (plagiarismdetector.net).
ЕТИЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ РЕДАКЦІЙНОЇ КОЛЕГІЇ
- Редколегія відповідає за своєчасну публікацію збірника наукових праць «Мовні і концептуальні картини світу».
- Редколегія приймає остаточне рішення про публікацію статті (рецензії) у виданні.
- Статті оцінюються за їхнім змістом, незалежно від раси, статі, сексуальної орієнтації, релігійних переконань, етнічного походження, громадянства, політичних уподобань їхніх авторів.
- Відхиляються статті, що не відповідають тематиці й вимогам видання, подані до інших наукових видань, а також ті, що містять раніше опубліковані результати досліджень.
- Редколегія зберігає за собою право редагувати статті, зі збереженням основних позицій, висновків і стилю автора.
- Редколегія дотримується виконання авторських прав.
- Редколегія розглядає всі випадки порушень правил наукової етики, конфлікту зацікавлень (автора дослідження й рецензента / автора дослідження та інших осіб) і плагіату.
- Редколегія зберігає конфіденційність щодо авторства рецензованих статей та інформації, яка в ній міститься.
- Відповідальний редактор і члени редакційної колегії не повинні розкривати стороннім особам інформацію щодо змісту рукопису, що перебуває на розгляді, окрім тих осіб, які беруть участь у його науковій оцінці. Після позитивного рішення відповідального редактора стаття публікується у збірнику.
ЕТИЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ АВТОРІВ
- Автор подає статтю оригінальну за змістом і раніше не публіковану, повністю відповідає за новизну та достовірність результатів свого дослідження.
- Стаття має бути оформлена відповідно до визначених виданням вимог.
- Усі запозичення з інших праць повинні бути оформлені у вигляді цитат із зазначенням першоджерела відповідно до чинних вимог. Наявність неоформлених запозичень, плагіат у будь-якій формі неприйнятні.
- Про помічені у статті помилки та неточності автор негайно повідомляє редколегію.
- Автор зобов’язаний попереджати редколегію про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів.
ЕТИЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ РЕЦЕНЗЕНТІВ
- Усі подані до друку статті (рецензії) проходять обов’язкове внутрішнє та зовнішнє (подвійне «сліпе») рецензування. Рецензентами є запрошені експерти, відповідальний редактор, його заступник та всі члени редакційної колегії.
- Відгук рецензента має бути об’єктивним та аргументованим, містити інформацію про відсутність/наявність плагіату в статті.
- У разі невідповідності проблематики статті кваліфікації рецензента, останній може відмовитися від рецензування.
- Пріоритетними нормами для рецензента є повага до права автора на інтелектуальну власність та конфіденційність статті, що унеможливлює розголошення і використання вміщеної в ній інформації до часу публікації статті.
- Рецензент повинен повідомити редколегію про можливий конфлікт інтересів.
- Рецензент може запропонувати:
1) рекомендувати статтю до друку;
2) рекомендувати статтю до друку після її доопрацювання;
3) відмовити в рекомендації до друку. - Рецензент зобов’язаний своєчасно підготувати рецензію про статтю.
Авторські права та ліцензування
Ліцензійні умови: автори зберігають авторське право, а також надають право журналу на першу публікацію статті, яка одночасно ліцензується згідно з міжнародною ліцензією Creative Commons Attribution License International CC-BY.
Якщо стаття прийнята до друку в збірнику наукових праць «Мовні і концептуальні картини світу», автор має підписати Згоду автора на публікацію.
Завантажити Згоду автора на публікацію